Rock Art Festiwal vol. 4

Rock Art Festiwal vol. 4

12.10.2024r.

17:00

Gagarina 37a, Od Nowa

www.biletyna.pl / www.aroundmusic.pl

BILETY:
Sprzedaż Stacjonarna:
1. Kasa- Organizatora Białe Błota Altanowa 15
Sprzedaż Internetowa:
1. Biletyna.pl
https://bilety.io/m8Gyf
2. Sklep Organizatora:
https://tiny.pl/d5xqk
 
Ceny biletów:
do 30.06.24 – 80 zł
do 31.07.24 – 90 zł
do 11.10.24 – 100 zł
W dniu koncertu – 130 zł
 
Bilety na cykl KPPK ( 3 imprezy cyklu )
tylko w przedsprzedaży w kasie i sklepie Organizatora:
https://tiny.pl/d5xx2
do 30.06.24 – 240 zł (nominalnie 280)
do 31.07 24 – 290 zł (nominalnie 330)
do 13.09.24 – 340 zł (nominalnie 370)
 
Stowarzyszenie Krzewienia Kultury ScenaArt oraz Akademickie Centrum Kultury-Klub Od Nowa zapraszają na czwartą edycję Rock Art Festiwal.
Impreza w Toruniu jest jedną z trzech imprez cyklu pod tytułem :
Kujawsko-Pomorskie Programowanie Kultury.
Cykl ten Patronuje Wojewoda Kujawsko-Pomorski Pan Michał Sztybel, a Rock Art Festiwal objął także Patronatem Prezydent Torunia Pan Paweł Gulewski.
Impreza odbędzie się 12 października 2024 w Klubie Od Nowa przy ulicy Jurija Gagarina 37a.
Podczas czwartej edycji Rock Art Festiwal wystąpią trzy zespoły:
Wolverine (Szwecja), Alhena, Over the Under
 
.: OVER THE UNDER :.
Over The Under to zespół działający na Europejskiej scenie od 2016 roku. W drugiej połowie 2017 roku głęboko wzięli sobie do serca ideę rock’n’rolla i postanowili rzucić swoją zwykłą pracę i zagrać 100 koncertów w 100 dni bez żadnej przerwy, zdobywając tym samym rekord świata.
Zespół odbył trzy trasy po Europie, w tym między innymi w UK, Niemczech, Holandii, Belgii, Francji, Danii, Szwecji, Norwegii i Czechach. W sumie zagrali ponad 300 koncertów.
OTU to trzej muzycy z pasją, których jedynym zajęciem jest tworzenie i granie muzyki oraz wspieranie niezależnej sceny muzycznej.
 
.: ALHENA :.
Założona w 2010 roku przez grupę utalentowanych i doświadczonych instrumentalistów, bydgoska Alhena powstała z pasji i potrzeby tworzenia. W swojej muzyce zespół łączy elementy rocka i metalu progresywnego z wpływami klimatycznego art rocka i akcentem metalu symfonicznego, a całości dopełnia mocny żeński wokal. Ich ciężkie i wyjątkowe brzmienie najlepiej oddają koncerty na żywo.
Jak mówią o Alhenie dziennikarze magazynu Metal Hammer – „zespół serwuje nam nowoczesnego prog rocka, zahaczającego o rejony typowe dla Dream Theater. W połączeniu z silnym kobiecym głosem daje to naprawdę satysfakcjonujący efekt”.
Debiutancki minialbum „Alhena” został wydany w 2011 roku. Płyta spotkała się z dobrym przyjęciem słuchaczy i zebrała w mediach, zarówno krajowych, jak i zagranicznych, bardzo pochlebne opinie, doczekując się w sumie ponad stu recenzji, w tym między innymi we wspomnianym magazynie Metal Hammer.
4 października 2019 ukazał się album „Breaking the Silence… …by Scream”. Podobnie jak w przypadku poprzedniego wydawnictwa, płyta otrzymała szereg pozytywnych ocen i cieszyła się dużą popularnością wśród odbiorców.
Zespół zaproszono także do współtworzenia kilku albumów kompilacyjnych, wydanych w kraju („Sampler vol. 5”, „Prog Metal Rock Compilation vol. 1”) i za granicą („Des Filles et des Riffs vol. 3”, „World of Glass vol. 3”, „Virgines Metallium”), na których Alhena pojawiła się obok takich wykonawców jak AnVision, Avandra, Bright Ophidia, Distant Dream, Epica, Jinier, Leaves’ Eyes, Nemesea, Stream Of Passion, Threshold i inni.
Obecnie zespół pracuje nad materiałem na kolejny krążek długogrający, z którego pojedyncze utwory prezentuje na swoich koncertach.
 
Aktualny skład zespołu:
▪ Tomasz Bogulski (gitara)
▪ Maciej Tonder (bas)
▪ Dominika Kapuśniak (wokal, skrzypce)
▪ Piotr Grugel (perkusja)
▪ Piotr Pryka (klawisze)
▪ Bartosz Kazimierski (gitara)
 
.: WOLVERINE :.
Wolverine zaczynał od grania death metalu z wpływami melodycznymi, ale kiedy w listopadzie 1999 wydali swoją pierwszą EPkę “Fervent Dream”, muzyka ewoluowała w kierunku metalu progresywnego. “Fervent Dream” spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem na całym świecie i wkrótce został wyprzedany. W związku z wydaniem albumu zespół po raz pierwszy zagrał także poza Szwecją.
Na początku 2001 roku Fervent Dream został ponownie wydany w formie digi-packu, zremasterowany i zawierający dwa dodatkowe utwory. Latem tego samego roku zespół udał się do Niemiec i nagrał kontynuację “Fervent Dream” pt. “The Window Purpose”.
Album ukazał się w grudniu i odzew po raz kolejny był przytłaczający; dzięki albumowi zespół otrzymał w styczniu 2002 roku tytuł Albumu Miesiąca od holenderskiego magazynu metalowego Aardschok. Po raz kolejny Wolverine koncertował po Europie, promując album.
W 2003 roku nakładem Elitist Records ukazał się nastrojowy album “Cold Light of Monday”. Album eksplorował ciemniejszą stronę zespołu. Album został dobrze przyjęty w wielu największych magazynach metalowych, takich jak Kerrang i Metal Hammer. W 2003 roku Wolverine otworzył także koncert Anathema w Londynie.
Na początku 2005 roku zespół wydał ponownie “The Window Purpose”, zremasterowany i z odnowioną grafiką, a także nowym nagraniem starego utworu z “Fervent Dream”. Jeszcze w tym samym roku Wolverine po raz trzeci w swojej karierze zagrał na europejskiej edycji festiwalu ProgPower. Zespół był współheaderem drugiego dnia festiwalu wraz z Pain of Salvation.
Po rozstaniu z Elitist/Earache Records w 2005 roku zespół nawiązał współpracę z wytwórnię Candlelight Records i nadszedł czas na wydanie “Still”, czwartego studyjnego albumu Wolverine’a. Album nagrany w Spacelab Studio w Niemczech latem 2005 roku zawiera dziewięć utworów charakteryzujących się unikalnym brzmieniem Wolverine’a. Muzykę tę najlepiej opisać można jako mieszankę “The Window Purpose” i “Cold Light of Monday”.
Nagrania albumu miały miejsce w różnych miejscach w Szwecji w pierwszej połowie 2010 roku, a miksem zajął się Jacob Hansen w Hansen Studios w Danii. Album został zmasterowany przez Eroc i wydany 23 maja 2011 roku. Według Marcusa Losbjera utwory na albumie są bardziej złożone muzycznie niż wcześniej. Aby stworzyć odpowiednią atmosferę, wykorzystano także elementy elektroniczne i efekty. Twierdzi również, że według niego jest to naturalna ewolucja i kontynuacja “Still”. Wokalista Stefan Zell zauważył również, że “Communication Lost” to najlepsza produkcja zespołu.
 
Aktualni członkowie:
Stefan Zell – czysty wokal
Jonas Jonsson – gitara elektryczna, gitara akustyczna, solówki
Thomas Jansson – gitara basowa
Marcus Losbjer – perkusja i growl, instrumenty perkusyjne
Per Henriksson – instrumenty klawiszowe, samplery
Stefan Zell grał także na basie na dwóch pierwszych albumach Wolverine’a.
 
Albumy
2001: The Window Purpose (re-released in 2005)
2003: Cold Light of Monday
2006: Still
2011: Communication Lost
2016: Machina Viva
EPs
1999: Fervent Dream (re-issued in 2001)
2021: A Darkened Sun