W 2011 roku rozpoczęto rozbudowę i modernizację klubu „Od Nowa”. Budowę zakończono w październiku 2012 roku. W nowym budynku klubu powstała m.in. sala kinowo-widowiskowa na ponad 300 miejsc, szatnie, kasy i obszerne foyer, w którym utworzono Galerie Dworzec Zachodni. Wiosną 2013 roku zaczęła działać scena plenerowa. Klub wzbogacił się również o nowy sprzęt, w tym projektor cyfrowy umożliwiający wyświetlanie filmów 3D. Obecnie powierzchnia klubu wynosi 2 tys. metrów kw.

Zmienił się nie tylko budynek klubu, ale także jego struktura. Z dniem 1 października 2012 roku przekształcono Studencki Klubu Pracy Twórczej „Od Nowa” w Akademickie Centrum Kultury i Sztuki „Od Nowa”.
Dyrektorem Akademickiego Centrum Kultury i Sztuki został Maurycy Męczekalski, który przez wiele lat kierował klubem “Od Nowa”. Klub “Od Nowa” powstał w 1958 r.
 
 Przez wiele lat mieścił się w Dworze Artusa na Starym Mieście, a w 1983 r. został przeniesiony do nowego budynku na terenie miasteczka uniwersyteckiego na Bielanach. W klubie rozpoczynał karierę zespół Republika z liderem Grzegorzem Ciechowskim. “Od Nowa” należy do najprężniej działających klubów studenckich w kraju, rocznie odbywa się tu ponad 200 imprez. Klub jest organizatorem takich wydarzeń jak: Toruń Blues Meeting, Afryka Reggae Festival, Jazz Od Nowa i Alternatywnych Spotkań Klamra, a także koncertów upamiętniających Grzegorza Ciechowskiego.

Powołanie Akademickiego Centrum Kultury i Sztuki pozwoliło na stworzenie oferty kierowanej nie tylko do studentów, ale też do pracowników uczelni i mieszkańców miasta. Dzięki Akademickiemu Centrum Kultury i Sztuki pojawiły się nowe możliwości promowania oprócz królującego dotąd w klubie jazzu, bluesa i rocka, kina – sztuki współczesnej i muzyki klasycznej.