Kino Studenckie “Niebieski Kocyk”: Młodość Astrid

KINO STUDENCKIE “NIEBIESKI KOCYK”:
Młodość Astrid

16.04.2024

19.00

Gagarina 37a, Toruń

 Wstęp bezpłatny!

16.04. (wtorek), godz. 19:00.
„MŁODOŚĆ ASTRID”, reż. Pernille Fischer Christensen, Szwecja, Dania 2018.
 
Kino Studenckie “Niebieski Kocyk” oraz Wydział Nauk Historycznych UMK zapraszają na wydarzenie specjalne organizowane w ramach DNI NORDYCKICH UMK.
DARMOWY POKAZ FILMU W RAMACH DNI NORDYCKICH UMK ORAZ SPOTKANIE Z GOŚĆMI SPECJALNYMI!
Szczegółowy opis wydarzenia oraz ogłoszenie gości specjalnych zostaną opublikowane już niebawem. Bądźcie z nami!
 
Opis filmu:
Znamy ją jako starszą panią, która napisała fenomenalne (choćby “Dzieci z Bullerbyn” czy “Pippi Pończoszanka”) książki dla dzieci. Taką też Astrid poznajemy w pierwszych scenach filmu Christensen, gdy odbiera życzenia urodzinowe, przesłane przez dzieci z całego kraju. Pisarka cofa się pamięcią do lat młodości – wspomina jak za zgodą rodziców zaczęła pracować w lokalnej gazecie, a przy okazji uwikłała się w romans z wiele od niej starszym przełożonym. “Młodość Astrid” to jednak nie tylko biografia popularnej pisarki, to przede wszystkim opowieść o losie niezależnej kobiety, która chce żyć na własnych warunkach i mieć możliwość rozwijania swojego niebywałego talentu literackiego.
Seans zostanie wzbogacony o spotkanie z gośćmi specjalnymi związanymi z krajami Skandynawii, którzy podczas panelu dyskusyjnego, opowiedzą o wątkach zawartych w filmie. Poza tym, w ramach spotkania zostaną odczytane listy Astrid Lindgren, będące dodatkowym uzupełnieniem do ekranowej opowieści szwedzkiej bajkopisarki.
Wejściówki na bezpłatny seans filmu „Młodość Astrid” do odbioru przed filmem „Bękart” (15.04.) w kasie biletowej ACKiS „Od Nowa” oraz podczas trwania Dni Nordyckich na Wydziale Historycznym UMK u jego organizatorów.