Spektakl “MÓWIĘ DO WAS” teatru “Nasz ONKO-świat”

Spektakl “MÓWIĘ DO WAS” teatru “Nasz ONKO-świat”

19 i 20.09.2021

18.00

Gagarina 37a, Toruń

Rezerwacja biletów pod numerem telefonu 56 651 12 17

Teatr „Nasz ONKO-świat”
Grupa 11 aktorek- amatorek zmagająca się z chorobą nowotworową, która od 5 lat spotyka się na scenie teatru, żeby wspólnie poszukiwać ważnych tematów, wartości estetycznych i emocjonalnych o których warto przypomnieć widzom. Nadrzędnym celem Teatru „Nasz ONKO-świat” nie jest  wyłącznie doskonalenie sztuki teatralnej pod okiem wyjątkowych reżyserów ale przede wszystkim usprawnienie różnych dziedzin funkcjonowania uczestników. Stąd spektakle nie stanowią wyłącznie produktu finalnego warsztatów, ale istotny staje się sam proces tworzenia przedstawienia i przygotowanie go do prezentacji. Spektakl MÓWIĘ DO WAS to sztuka oparta na tekstach własnych oraz na fragmencie wiersza Zielona róża II Tadeusza Różewicza oraz cytatach z książki Matka wszystkich pytań R. Solnit, które są najlepszą odpowiedzią na pytanie, o czym jest przedstawienie.
„Milczenie nie jest złotem, jak nas uczono. Milczenie to ocean tego, wyparte, zatarte, nieusłyszane. Milczenie to śmierć”.
Zatem my mówimy, mówimy do was, o tym, co ukryte w najgłębszych zakamarkach pamięci – morze nigdy wcześniej niewypowiedzianych słów.
MÓWIĘ DO WAS to intymna, szczera próba zmierzenia się z wewnętrznymi ograniczeniami i jednocześnie uwspólnotowienie siły, tkwiącej w każdym człowieku.
Organizator Fundacja „Światło”, Klub Od Nowa
Realizacja spektaklu dofinansowana ze środków Gminy Miasta Toruń