Galeria Dworzec Zachodni
Galeria Dworzec Zachodni to nowoczesna przestrzeń wystawiennicza, która powstała w październiku 2012 roku przy okazji rozbudowy i modernizacji Akademickiego Centrum Kultury i Sztuki „Od Nowa”.
Galeria promuje sztukę współczesną w rozmaitych jej przejawach: od form tradycyjnych po performance, instalacje, obiekty przestrzenne oraz videoart. Współpracuje zarówno z artystami młodego i średniegopokolenia, ze studentami oraz profesorami Akademii Sztuk Pięknych z całej Polski.
Nazwa Galerii nie jest przypadkowa wiąże się z historią tego miejsca – niegdyś istniał tu dworzec kolejowy. 
Pierwszy wernisaż w Galerii Dworzec Zachodni był dla „Od Nowy” szczególnie ważny – było to wydarzenie artystyczne, historyczne i symboliczne zarazem. Działalność Galerii zainaugurował wernisaż wystawy malarstwa profesora Stefana Kościeleckiego, pierwszego szefa klubu „Od Nowa”. Stąd jego udział w zapoczątkowaniu kolejnego rozdziału w długoletniej historii działalności klubu. 

FACEBOOK
Dworzec Zachodni
30.06, godz. 18:00
Wystawa „PAMIĘTNIK”
Cykl “Pamiętnik”, to zestaw abstrakcyjnych prac malarskich o wieloelementowej konstrukcji. Każda realizacja składa się z mniejszych obrazów, tworzących cykl wewnątrz cyklu. Nieregularne formy o cechach biologicznych występujące w obrazach są bezpośrednio inspirowane naturą, mikro- i makroświatem. Słowo natura może być tu rozumiane dwojako – jako zjawiska związane z przyrodą, a także jako świat wewnętrzny człowieka. Obserwacja natury, różnorodnych tworów, zjawisk i procesów wyraża się w stosowanej formie malarskiej. Wystawa stanowi podsumowanie eksperymentów technologicznych i poszukiwań indywidualnej formy malarskiej. Początki cyklu sięgają 2013 roku,natomiast na wystawie zostaną zaprezentowane nowsze realizacje.Obrazy charakteryzuje połączenie różnych rodzajów farb (spreje,akryle, tusze) oraz zabawa formą i skalą. Odbiór prac zależny jest od skojarzeń wynikających z wrażliwości widza i jego własnych doświadczeń. Uzupełnieniem ekspozycji będzie dwujęzyczna publikacja dostępna dla wszystkich gości wernisażu. W katalogu z wystawy znajdą się reprodukcje prac oraz teksty opisujące proces twórczy.
ALICJA WIECZOREK
Artystka malarka,rysowniczka i ilustratorka. Absolwentka Malarstwa na Wydziale Sztuk Pięknych UMK w Toruniu, otrzymała dyplom magisterski z wyróżnieniem w 2012 roku. Na tym samym wydziale uzyskała też licencjat z Edukacji Artystycznej z zakresu Mediów Rysunkowych (2014) oraz obroniła doktorat z zakresu sztuk pięknych (2019). Należy do Związku Polskich Artystów Plastyków w Okręgu Toruńskim. Pełni funkcję wiceprezesa w zarządzie Fundacji Pinata,współorganizuje wydarzenia kulturalne promujące sztukę współczesną. Pracuje jako adiunkt w Instytucie Sztuk Wizualnych UJK w Kielcach. Dwukrotna stypendystka prezydenta Miasta Torunia w dziedzinie kultury. Laureatka nagród i wyróżnień w kategoriach komiks, ilustracja i rysunek. Autorka wystaw indywidualnych, uczestniczka wielu zbiorowych ekspozycji o charakterze ogólnopolskim i międzynarodowym. Zajmuje się różnymi dziedzinami sztuki, jednak punktem wyjścia dla jej poszukiwań jest malarstwo. W swoich pracach szuka wspólnego pola dla systematyczności i przypadku, fascynuje ją proces twórczy i obecność sztuki w codziennym życiu.
Strona internetowa: http://alicjawieczorek.galeriasztukidzika.pl/