Galeria Dworzec Zachodni
Galeria Dworzec Zachodni to nowoczesna przestrzeń wystawiennicza, która powstała w październiku 2012 roku przy okazji rozbudowy i modernizacji Akademickiego Centrum Kultury i Sztuki „Od Nowa”.
Galeria promuje sztukę współczesną w rozmaitych jej przejawach: od form tradycyjnych po performance, instalacje, obiekty przestrzenne oraz videoart. Współpracuje zarówno z artystami młodego i średniegopokolenia, ze studentami oraz profesorami Akademii Sztuk Pięknych z całej Polski.
Nazwa Galerii nie jest przypadkowa wiąże się z historią tego miejsca – niegdyś istniał tu dworzec kolejowy. 
Pierwszy wernisaż w Galerii Dworzec Zachodni był dla „Od Nowy” szczególnie ważny – było to wydarzenie artystyczne, historyczne i symboliczne zarazem. Działalność Galerii zainaugurował wernisaż wystawy malarstwa profesora Stefana Kościeleckiego, pierwszego szefa klubu „Od Nowa”. Stąd jego udział w zapoczątkowaniu kolejnego rozdziału w długoletniej historii działalności klubu. 

FACEBOOK
Dworzec Zachodni
wernisaż 6.10.2022, godz. 18:00
Malarstwo Edgara Jerzego Pilla charakteryzuje się niebywałym ładunkiem energii i hipnotyzującym działaniem na odbiorcę. Jest w jego obrazach witalna moc, afirmacja życia w całej jego złożoności i tajemnicy. Zgoła nieprzypadkowo wystawa podsumowująca 20 lat jego pracy twórczej, zatytułowana została „Mapowanie kolorów”. Te dwa słowa celnie charakteryzują to, co wydaje się sednem tej twórczości, a mianowicie koncentrację na procesie i fascynację kolorem.
UNTIL to marka stworzona przez Annę Wojciulewicz. To limitowane serie odzieży szytej na zamówienie, ubrania powstające we współpracy z artystami. Marka korzysta z nowoczesnych i ekologicznych rozwiązań w dziedzinie tekstyliów, produkcji odzieży, metod druku. To ubrania, które jak sztuka, mają przyciągać uwagę i odrywać od rzeczywistości. Filozofia marki inspirowana jest psychologią sztuki i ubioru oraz koncepcjami slow fashion i slow life.
W kolekcji PILLBULL wzory tkanin stworzone są na bazie malarstwa abstrakcyjnego Edgara Jerzego Pilla.
więcej na facebook