XX Jubileuszowy Uniwersytecki Koncert Charytatywny

XX Jubileuszowy Uniwersytecki Koncert Charytatywny
ODWOŁANE!

11.12.2021

18.00

Aula UMK, Gagarina 11, Toruń

stacjonarnie w kasie klubu

 

W programie:
1. A. Vivaldi, Cztery pory rokuop. 8
Wykonawcy: Karolina Nowotczyńska /skrzypce solo/ Toruńska Orkiestra Symfoniczna
2.
Lata dwudzieste-Lata trzydzieste
Wykonawcy: Grażyna Rutkowska-Kusa /śpiew/ Michał Hajduczenia /kontrabas, śpiew/ Jędrzej Rochecki /skrzypce/ Krzysztof Zaremba /fortepian, śpiew/
Prowadząca koncert: Marzena Słupkowska
Ten jubileuszowy koncert dedykujemy studentce Uniwersytetu – Aleksandrze Rutkowskiej, tragicznie poszkodowanej w wypadku komunikacyjnym. Lekarzom wręcz cudem udało się uratować jej życie. Przeszła szereg trudnych zabiegów chirurgicznych, jednak przywrócenie sprawności ruchowej okazało się niemożliwe. W ostatnim czasie dotarły informacje, iż dwa ośrodki na świecie (jeden w Szwajcarii, drugi w USA) podjęły z powodzeniem eksperymentalne leczenie urazu kręgosłupa, którego doznała. Powstała więc szansa, że Ola nie spędzi reszty życia na wózku inwalidzkim. Bez wsparcia materialnego leczenie za granicą nie będzie możliwe.
Heroizm Oli jest godny największego podziwu. Utrata ukochanej mamy, długotrwałe pobyty w szpitalach, problemy z przemieszczaniem się (jest mieszkanką Bydgoszczy) nie stanęły na przeszkodzie realizacji zamiaru ukończenia studiów. Po zaliczeniu wszystkich przedmiotów niebawem przystąpi do egzaminu magisterskiego.
Będziemy niezmiernie wdzięczni za udział w licytacjach i każdą, nawet najmniejszą wpłatę na konto Fundacji Amicus Universitatis Nicolai Copernici (ul. Gagarina 39, 87-100 Toruń):
56 1140 2017 0000 4502 0345 2695
z dopiskiem: dla Aleksandry Rutkowskiej.
Fundacja także będzie gromadziła przeznaczone na wsparcie Oli fundusze z 1% podatku dochodowego. Zwracamy się do Państwa z uprzejmą prośbą o pomoc również tą drogą. Wystarczy wskazanie w zeznaniu podatkowym:
KRS Fundacji: 0000027675
oraz w rubryce „Informacje uzupełniające – cel szczegółowy” wpisanie – dla Aleksandry Rutkowskiej.