The Smiths. Piosenki o twoim życiu – spotkanie autorskie

The Smiths. Piosenki o twoim życiu – spotkanie autorskie

8.05.2018

21.00 

Gagarina 37a

wstęp wolny!


Nieoficjalna biografia The Smiths pt. The Smiths. Piosenki o twoim życiu to pierwsza książka na temat tego zespołu w Polsce. Przedstawia dzieje grupy, omawia wszystkie jej nagrania i ocenia jej wpływ na kulturę popularną. Biografia opracowana została na podstawie setek prasowych i internetowych wywiadów oraz artykułów, a także obszernych publikacji zagranicznych. Uwzględnia również informacje zawarte po raz pierwszy w autobiografiach Johnny’ego i Morrisseya, co czyni ją jedną z najaktualniejszych pozycji tego typu na świecie. Przy tym jako jedyna zawiera opis wpływu The Smiths na polską scenę muzyczną.

Opis książki:
5 lat kariery, 4 albumy studyjne, 17 singli – to wystarczyło, by zmienić oblicze muzyki alternatywnej. Zespół The Smiths to prawdziwy popkulturowy fenomen. Genialny gitarzysta Johnny Marr w syntezatorowych latach 80. przywrócił gitary do łask, tworząc ekscytujący indie pop, który do dziś inspiruje artystów nie tylko rockowych. Z kolei Morrissey, charyzmatyczny wokalista i tekściarz, stworzył swój własny świat postpunkowego outsidera, w którym przystań znaleźli wszyscy wrażliwi, niedopasowani młodzi ludzie. Po raz pierwszy w historii muzyki popularnej ktoś przemówił tak przekonująco do wegetarian, osób LGBT, niepełnosprawnych i tych, którzy z różnych powodów czuli się przegrani, a dzięki „Kowalskim” znaleźli nadzieję. The Smiths ze swoimi jedynymi w swoim rodzaju brzmieniem, przekazem i estetyką to do dziś punkt odniesienia dla wszystkich poszukujących muzyki, która powie im coś o ich życiu.

O autorze:
Maciej Koprowicz – ur. 1992 w Inowrocławiu, absolwent Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Dziennikarz z wykształcenia, zawodu i zamiłowania, obecnie redaktor online działu Muzyka w serwisie Antyradio.pl. W przeszłości współpracował z toruńskimi i regionalnymi mediami w województwie kujawsko-pomorskim, jest współzałożycielem działającego w Toruniu portalu studenckiego SpodKopca.pl. Pasjonat muzyki rockowej i alternatywnej, ma w dorobku wiele wywiadów ze znanymi polskimi i zagranicznymi muzykami. The Smiths. Piosenki o twoim życiu to jego książkowy debiut.