Galeria 011
❗Szansa na wystawę w Galerii 011 w Klubie Od Nowa❗
Tworzysz i chcesz pokazać swoje dzieła światu? ????????️
W takim razie mamy dla Ciebie propozycję nie do odrzucenia ????
Zapraszamy Cię do udziału w projekcie Young Art, w ramach którego organizujemy wystawy w Galerii 011. Wystawić może się każdy, z dowolną formą sztuki.
Jeśli zainteresowaliśmy Cię tą propozycją, nie zwlekaj!
Wyślij do nas wiadomość na adres club@umk.pl, w której umieścisz kilka słów o wymarzonym projekcie lub wystawie oraz swoje artystyczne portfolio wraz z opisami prac.
Do zobaczenia w Galerii 011!
Galeria 011 powstała w 1996 roku. Od początku działalności prezentuje sztukę współczesną oraz promuje artystów młodego pokolenia, w szczególności studentów kierunków artystycznych Wydziału Sztuk Pięknych UMK oraz studentów Akademii Sztuk Pięknych z całej Polski. Galeria 011 prezentuje zjawiska i tendencje sztuki najnowszej w rozmaitych jej formach i przejawach. Jest miejscem, w którym odbiorca ma możliwość poznania różnych dziedzin sztuki, najnowszych poszukiwań twórczych oraz oryginalnych technik. 
Dlatego obok dzieł tradycyjnych (malarstwo, rzeźba, fotografia, grafika, rysunek) pojawiają się również grafika komputerowa i video-art. Ponieważ dla współczesnych twórców nie istnieją żadne wyraźne ograniczenia estetyczne czy techniczne, organizowane tu wystawy dają wyraz różnorodności form oraz zastosowanych przez autorów środków wypowiedzi artystycznej.
Facebook
Sztuka
8.01.2020r. godz. 18:00
Natalia Szewczyk urodzona w 1993 roku w Krakowie. W 2016 roku obroniła dyplom licencjacki z malarstwa na Uniwersytecie Śląskim w pracowni malarstwa Profesor Elżbiety Kuraj. W 2019 obroniła z wyróżnieniem dyplom magisterski z malarstwa na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w pracowni Profesora Lecha Wolskiego.

Takimi słowami Autorka przedstawia swoją wystawę:
„Wystawa Gesty to pierwsza zupełnie samodzielna prezentacja dotychczasowej twórczości. Ślady znaku-figury-człowieka na obrazach są pretekstem do ujawnienia osobistego malarskiego gestu. Staje się on moim głównym tematem, wokół którego buduję napięcie malarskiej akcji. Natężenie i gwałtowność barw odpowiadają napiętej skali tonów, które uobecniają gesty ciał-znaków na obrazie. Spontaniczność i żywotność powstawania kolejnych elementów w procesie budowania tego co w prostokącie podobrazia, prowadzi do wyboru tego co konieczne do przekazania malarskiej treści. Figury wyginają się, napinają, otwierają, kulą w sobie pozostając znakiem emocjonalnego znaczenia. Wystawa to moja odpowiedź na doświadczaną coraz większą ilość pustych gestów, które wprowadzają chaos, niezrozumienie prowadząc do zwątpienia. To także zaproszenie do stawiania pytań i dyskusji.”
Sztuka
12.02.2020 godz. 18:00
Wystawa malarstwa Elżbiety Wiśniewskiej pt. „Pokój z widokiem”.
Elżbieta Wiśniewska maluje od ośmiu lat. Dopiero od ubiegłego roku pasja przybrała na sile i zaowocowała dwiema wystawami. W 2019 roku artystka uczestniczyła w dwóch konkursach plastycznych: Wiersz + Obraz w Sopocie (TPS), gdzie otrzymała wyróżnienie oraz w konkursie stanowiącym część Festiwalu Jeremiego Przybory w Kutnie, gdzie została laureatką I nagrody. Malarstwo artystki do tej pory oscylowało wokół próby ukazania metafizycznego charakteru drobnych elementów natury. Aktualnie skupia się na krajobrazach z różnych miejsc – Toskanii, Sycylii, Irlandii i rodzimych zakątków. Tym właśnie jest wystawa „Pokój z widokiem” – zbiorem pejzaży, czasami widzianych z ciekawej perspektywy, barwnych połaci krajobrazowych. Ale nie tylko. W ekspozycji znajdują się również elementy natury w postaci kwiatów, zwierząt, wody pod różna postacią. Wszystko to wynika ze sprzeciwu autorki wobec trendów w sztuce szeroko pojętej, ukazujących niekompletne ciała ludzkie, destrukcję oraz degradację.
Historia
Początki Galerii 011 w klubie „Od Nowa” sięgają roku 1996. Wówczas Maurycy Męczekalski podjął decyzję o likwidacji legendarnej sali prób 011 i zamianie jej w galerię sztuki. Decyzja ta wzbudziła wiele kontrowersji i protestów samych muzyków, gdyż właśnie w tym miejscu swoje pierwsze kroki stawiało kilka znanych zespołów, m.in. Kobranocka, Bikini, Doktor C, Tortilla Flat, a w latach 90. miała tutaj próby nawet Republika. Po generalnym remoncie dawna sala prób stała się małą, ale bardzo przyjazną sztuce galerią. Zaszczyt jej otwarcia przypadł w udziale Yachowi Paszkiewiczowi – grafikowi i znanemu twórcy teledysków, który w latach 80. był plastykiem w klubie „Od Nowa”.
Od początku swojej działalności najważniejszym zadaniem Galerii jest prezentacja sztuki współczesnej, a także promocja artystów młodego pokolenia, w szczególności studentów kierunków artystycznych Wydziału Sztuk Pięknych UMK oraz studentów Akademii Sztuk Pięknych z całej Polski. Galeria 011 prezentuje zjawiska i tendencje sztuki najnowszej w rozmaitych jej formach i przejawach. Jest miejscem, w którym odbiorca ma możliwość poznania różnych dziedzin sztuki, najnowszych poszukiwań twórczych oraz oryginalnych technik. Dlatego obok dzieł tradycyjnych (malarstwo, rzeźba, fotografia, grafika, rysunek) pojawiają się również grafika komputerowa i video-art. Ponieważ dla współczesnych twórców nie istnieją żadne wyraźne ograniczenia estetyczne czy techniczne, organizowane tu wystawy dają wyraz różnorodności form oraz zastosowanych przez autorów środków wypowiedzi artystycznej.
Wyjątkową kreatywnością i odwagą w swoich artystycznych poszukiwaniach wykazują się studenci. Galeria 011 promuje twórczość tych młodych plastyków, umożliwiając im często artystyczny debiut poprzez przygotowanie pierwszych indywidualnych ekspozycji. Tradycją Galerii jest również organizacja wystaw prac dyplomowych oraz poplenerowych. Galeria 011 jest otwarta nie tylko dla studentów kierunków artystycznych. Wystawić może właściwie każdy, pod warunkiem że to, co chce zaprezentować jest ciekawe i wartościowe. Wiele ekspozycji ma charakter imprez towarzyszących festiwalom, które odbywają się w klubie „Od Nowa”.
Okresem szczególnego rozwoju Galerii były lata 2000 – 2002, kiedy prowadziły ją studentki Wydziału Sztuk Pięknych UMK Karolina Zalewska i Agnieszka Zielińska. Ich pomysłowość, energia i zaangażowanie sprawiły, że Galeria 011 stała się miejscem bardzo atrakcyjnym dla amatorów sztuki. Dzieło to kontynuują następne roczniki studentów. Dzięki ich pracy prezentowana była już w „Od Nowie” twórczość uznanych osobowości sztuki, takich jak: Tadeusz Kantor, Leszek Mądzik, Wiesław Wałkuski, Marzena Kawalerowicz, Jan Berdyszak, Andrzej Smoczyński oraz artystów związanych z „Od Nową” – Stefana Kościeleckiego i Mariusza Lubomskiego (ten ostatni również pełnił funkcję klubowego plastyka w latach 80.). Wystawy te spowodowały, że znaczenie kameralnej Galerii znacznie wzrosło.
Od 2007 roku we współpracy z Fundacją Free Arts rozpoczął się cykl zatytułowany „Połączenia bezpośrednie”. Ideą programu jest stworzenie możliwości bezpośredniego spotkania oraz dyskusji z wybitnymi osobami, które poprzez swoje działania artystyczne zaistniały w szerokiej świadomości odbiorców w Polsce i poza jej granicami. Multimedialne prezentacje opatrzone komentarzem, umożliwiając dialog z artystą, sprzyjają pogłębieniu wiedzy o dziełach, inspiracjach i autorach. Gośćmi tych spotkań byli znakomici artyści: Dominik Lejman, Dorota Nieznalska, Leon Tarasewicz, Marek Glinkowski, Katarzyna Kozyra, Laura Pawela, Edward Dwurnik i Jan Berdyszak.
Galeria 011 nie ogranicza się zatem do prezentacji twórczości studenckiej, ale stawia sobie za zadanie promowanie sztuki współczesnej, prezentowanie najważniejszych prac i umożliwienie spotkania się z wybitnymi artystami