Galeria 011
❗Szansa na wystawę w Galerii 011 w Klubie Od Nowa❗
Tworzysz i chcesz pokazać swoje dzieła światu? ????????️
W takim razie mamy dla Ciebie propozycję nie do odrzucenia ????
Zapraszamy Cię do udziału w projekcie Young Art, w ramach którego organizujemy wystawy w Galerii 011. Wystawić może się każdy, z dowolną formą sztuki.
Jeśli zainteresowaliśmy Cię tą propozycją, nie zwlekaj!
Wyślij do nas wiadomość na adres club@umk.pl, w której umieścisz kilka słów o wymarzonym projekcie lub wystawie oraz swoje artystyczne portfolio wraz z opisami prac.
Do zobaczenia w Galerii 011!
Galeria 011 powstała w 1996 roku. Od początku działalności prezentuje sztukę współczesną oraz promuje artystów młodego pokolenia, w szczególności studentów kierunków artystycznych Wydziału Sztuk Pięknych UMK oraz studentów Akademii Sztuk Pięknych z całej Polski. Galeria 011 prezentuje zjawiska i tendencje sztuki najnowszej w rozmaitych jej formach i przejawach. Jest miejscem, w którym odbiorca ma możliwość poznania różnych dziedzin sztuki, najnowszych poszukiwań twórczych oraz oryginalnych technik. 
Dlatego obok dzieł tradycyjnych (malarstwo, rzeźba, fotografia, grafika, rysunek) pojawiają się również grafika komputerowa i video-art. Ponieważ dla współczesnych twórców nie istnieją żadne wyraźne ograniczenia estetyczne czy techniczne, organizowane tu wystawy dają wyraz różnorodności form oraz zastosowanych przez autorów środków wypowiedzi artystycznej.

Facebook

Sztuka
21.10.2019r. godz. 18:00
Finisaż
Wystawa podyplomowa Anny Świąć pt. „Kwartet”.
„Kwartet” składa się z czterech form ceramicznych. Każda z nich jest autorską interpretacją rzeźbiarską instrumentu muzycznego. Artystka wybrała instrumenty najbardziej powiązane z jej muzykującą rodziną: skrzypce, wiolonczelę, saksofon
i akordeon. Interpretując poszczególne instrumenty odniosła się do swobodnych, subiektywnych skojarzeń, np. w skrzypcach zachowała jedynie obrys pudła rezonansowego, którego brakuje w wiolonczeli. Syntetyczne, pozbawione nadmiernego detalu formy zrealizowane w glinie ceramicznej poddanej procesowi redukcji podkreślającej surowość gliny. W każdej z form wyróżniła kolorem element wpływający w sposób bezpośredni lub pośredni na brzmienie poszczególnych instrumentów. Instrumenty są symbolicznym przedstawieniem rodziny artystki,
a kubik integralną częścią pracy, która scala całą kompozycję. „Kwartet” to nie tylko artystyczna interpretacja instrumentów, ale próba pokazania przenikania się muzyki
z emocjami i intymnymi relacjami rodzinnymi.
Anna Świąć już od najmłodszych lat interesowała się sztuką i muzyką. W 2012 roku zajęła 3 miejsce w Międzynarodowych Biennalach Miniatur Zygmunta Krasińskiego, co zaowocowało nagrodą II stopnia otrzymaną od Prezydenta Miasta Koszalin za upowszechnianie kultury w mieście. W roku 2015 rozpoczęła studia na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu na kierunku rzeźba, specjalizacja Obiekty rzeźbiarskie, specjalność Ceramika Artystyczna. W trakcie nauki należała do koła naukowego „Kwadrat”, które zorganizowało wystawy tj.: „Przemiany” w Galerii 3.1 w Bydgoszczy, „Koło rzeźby” w Galerii Homo Faber w Solcu Kujawskim oraz „Ciepło” w Galerii Miejskiej w Inowrocławiu. Brała udział w wakacyjnych wystawach Wydziału Sztuk Pięknych „Nowalijki” na dziedzińcu Ratusza Staromiejskiego w Toruniu oraz
w plenerach rzeźbiarskich min. w Wąbrzeźnie i w Centrum Rzeźby Polskiej
w Orońsku.
Sztuka
14.11.2019r. godz. 18:00
Pracownia Kurpiowska – „Wystawa Plakatów”
Pracownia Kurpiowska to tak naprawdę małe biurko w mieszkaniu przy ul. Kurpiowskiej. Na tej niewielkiej przestrzeni wszystko tworzy się z pasji do fotografii i rękodzieła. W małym internetowym sklepiku można znaleźć kubeczki, torby, magnesy oraz fotografie w formie plakatów. Te ostatnie zagrają główną rolę na wystawie.
Na wystawie będzie można obejrzeć z bliska plakaty, które zdobią ściany wielu mieszkań, domów czy miejsc pracy. Od fotografii botanicznych poprzez pejzaże, kolaże oraz grafiki. Autorką wszystkich prac jest Patrycja Dombrowska – założycielka Pracowni Kurpiowskiej i miłośniczka branży handmade.

Historia
Początki Galerii 011 w klubie „Od Nowa” sięgają roku 1996. Wówczas Maurycy Męczekalski podjął decyzję o likwidacji legendarnej sali prób 011 i zamianie jej w galerię sztuki. Decyzja ta wzbudziła wiele kontrowersji i protestów samych muzyków, gdyż właśnie w tym miejscu swoje pierwsze kroki stawiało kilka znanych zespołów, m.in. Kobranocka, Bikini, Doktor C, Tortilla Flat, a w latach 90. miała tutaj próby nawet Republika. Po generalnym remoncie dawna sala prób stała się małą, ale bardzo przyjazną sztuce galerią. Zaszczyt jej otwarcia przypadł w udziale Yachowi Paszkiewiczowi – grafikowi i znanemu twórcy teledysków, który w latach 80. był plastykiem w klubie „Od Nowa”.
Od początku swojej działalności najważniejszym zadaniem Galerii jest prezentacja sztuki współczesnej, a także promocja artystów młodego pokolenia, w szczególności studentów kierunków artystycznych Wydziału Sztuk Pięknych UMK oraz studentów Akademii Sztuk Pięknych z całej Polski. Galeria 011 prezentuje zjawiska i tendencje sztuki najnowszej w rozmaitych jej formach i przejawach. Jest miejscem, w którym odbiorca ma możliwość poznania różnych dziedzin sztuki, najnowszych poszukiwań twórczych oraz oryginalnych technik. Dlatego obok dzieł tradycyjnych (malarstwo, rzeźba, fotografia, grafika, rysunek) pojawiają się również grafika komputerowa i video-art. Ponieważ dla współczesnych twórców nie istnieją żadne wyraźne ograniczenia estetyczne czy techniczne, organizowane tu wystawy dają wyraz różnorodności form oraz zastosowanych przez autorów środków wypowiedzi artystycznej.
Wyjątkową kreatywnością i odwagą w swoich artystycznych poszukiwaniach wykazują się studenci. Galeria 011 promuje twórczość tych młodych plastyków, umożliwiając im często artystyczny debiut poprzez przygotowanie pierwszych indywidualnych ekspozycji. Tradycją Galerii jest również organizacja wystaw prac dyplomowych oraz poplenerowych. Galeria 011 jest otwarta nie tylko dla studentów kierunków artystycznych. Wystawić może właściwie każdy, pod warunkiem że to, co chce zaprezentować jest ciekawe i wartościowe. Wiele ekspozycji ma charakter imprez towarzyszących festiwalom, które odbywają się w klubie „Od Nowa”.
Okresem szczególnego rozwoju Galerii były lata 2000 – 2002, kiedy prowadziły ją studentki Wydziału Sztuk Pięknych UMK Karolina Zalewska i Agnieszka Zielińska. Ich pomysłowość, energia i zaangażowanie sprawiły, że Galeria 011 stała się miejscem bardzo atrakcyjnym dla amatorów sztuki. Dzieło to kontynuują następne roczniki studentów. Dzięki ich pracy prezentowana była już w „Od Nowie” twórczość uznanych osobowości sztuki, takich jak: Tadeusz Kantor, Leszek Mądzik, Wiesław Wałkuski, Marzena Kawalerowicz, Jan Berdyszak, Andrzej Smoczyński oraz artystów związanych z „Od Nową” – Stefana Kościeleckiego i Mariusza Lubomskiego (ten ostatni również pełnił funkcję klubowego plastyka w latach 80.). Wystawy te spowodowały, że znaczenie kameralnej Galerii znacznie wzrosło.
Od 2007 roku we współpracy z Fundacją Free Arts rozpoczął się cykl zatytułowany „Połączenia bezpośrednie”. Ideą programu jest stworzenie możliwości bezpośredniego spotkania oraz dyskusji z wybitnymi osobami, które poprzez swoje działania artystyczne zaistniały w szerokiej świadomości odbiorców w Polsce i poza jej granicami. Multimedialne prezentacje opatrzone komentarzem, umożliwiając dialog z artystą, sprzyjają pogłębieniu wiedzy o dziełach, inspiracjach i autorach. Gośćmi tych spotkań byli znakomici artyści: Dominik Lejman, Dorota Nieznalska, Leon Tarasewicz, Marek Glinkowski, Katarzyna Kozyra, Laura Pawela, Edward Dwurnik i Jan Berdyszak.
Galeria 011 nie ogranicza się zatem do prezentacji twórczości studenckiej, ale stawia sobie za zadanie promowanie sztuki współczesnej, prezentowanie najważniejszych prac i umożliwienie spotkania się z wybitnymi artystami