Od Nowa – pokaz premierowy!

Od Nowa – pokaz premierowy!
60 lecie Od Nowy!

16.10.2018

19.00

Gagarina 37a, Toruń

10 zł – studenci i absolwenci z Kartą Absolwenta UMK
12 zł – pozostałe osoby

Rezerwacja biletów aktywna jest do północy poprzedzającej dzień seansu. Ilość biletów w puli do rezerwacji jest ograniczona, jednak nie jest jednoznaczna z tym, że nie można biletów nabyć osobiście  w kasie/recepcji klubu. W takiej sytuacji mogły się skończyć jedynie bilety z rezerwacji, a nie bilety ogólnie dostępne w sprzedaży.

 

 

 POKAZ SPECJALNY – PREMIERA
„OD NOWA”, Ryszard Kruk, Polska 2018.
„Od Nowa” to film dokumentalny opowiadający historię jednego z najstarszych klubów studenckich w Polsce – toruńskiej „Od Nowy”. Powstanie i początki klubu związane są z burzliwym okresem jesieni 1956 roku, kiedy to doszło w Polsce do poważnych przemian społecznych i politycznych. Efektem października 1956 roku było ukształtowanie, po raz pierwszy w historii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika, prawdziwego studenckiego środowiska twórczego.
Kiedy na przełomie lat 70. i 80. pojawiła się w Polsce „Muzyka Młodej Generacji” klub stał się jednym z najważniejszych miejsc koncertowych w kraju. Występowały tu znane zespoły rockowe z Budką Suflera i Maanam na czele. W 1980 roku „Od Nowa” została prężnym ośrodkiem punk-rocka za sprawą odbywającego się tu „Festiwalu Nowofalowych Grup Rockowych”. W kwietniu 1981 roku swój pierwszy koncert zagrała Republika.
Współczesna „Od Nowa” jest prawdziwym centrum kultury i jednym z najprężniej działających ośrodków kultury w Polsce.