Jordan Reyne

Jordan Reyne | Releasy Party “Bardo”

2.02.2019

20.00

Gagarina 37a, Toruń

przedsprzedaż 25 zł 
w dniu koncertu 30 zł
O rozpoczęciu sprzedaży poinformujemy niebawem 

JORDAN REYNE 
Pochodząca ze świata „Władcy Pierścieni” muzyka Jordan Reyne jest mieszanką celtyckich wokali, akustycznych loopów i poszukiwania nowych brzmień. BBC opisuje artystkę jako „po prostu oszałamiającą”, jej muzyka łączy magię z ciemnością. To tak jakby Sinead O’Connor spotkała Wickermana.
Jordan Reyne była trzykrotnie nominowana do nagrody Tui Award (nowozelandzkie Grammy). Uczestniczyła w różnych projektach – użyczała głosu w „Cafe Del Mar” oraz we „Władcy Pierścieni”. Artystka (z zawodu inżynier oprogramowania) jest innowatorką w świecie występów. Książka Jordan „Gigs In Space” wydana na NAMM (największe na świecie targi muzyczne) w 2014 r. opisuje, jak niezależni muzycy mogą łączyć występy w Internecie z tradycyjnymi koncertami. Autorka radzi w niej, jak działać, by zdobyć jak najszerszą publiczność, zachować kontrolę nad karierą oraz zrezygnować z konieczności wsparcia przez wytwórnię.
Jordan Reyne dorastała na oddalonym trzy godziny drogi od najbliższego miasta półwyspie na zachodnim wybrzeżu Nowej Zelandii. Jordan zaczęła tworzenie muzyki od zbierania kawałków metalu i porzuconych narzędzi rolniczych, którymi uderzała jedno o drugie i śpiewała ile sił w płucach. Gdy rodzice artystki nie mogli już znieść hałasu – kupili Jordan Reyne gitarę. Wyjątkowa wrażliwość Jordan, jej nietuzinkowe podejście do relacji między człowiekiem, maszyną i naturą pozostają kluczowymi elementami Jordan.
Jordan Reyne skomponowała również utwór, który został wykorzystany w grze komputerowej “Resident Evil” ponad 8 mln odsłon.

Występowała przed takimi zespołami jak: Laibach, New Model Army, Fields Of The Nephilim, The Damned, White Zombie. 
Wielokrotnie pojawiała się na dużych festiwalach takich jak: Glastonbury (Wlk.Brytania) ), The Big Day Out (Nowa Zelandia) , Whitby Gothic Weekend (Wlk.Brytania), Wave Gothic Treffen (Niemcy), NAMM (USA), City of Women (Słowenia)), Frankfurt Music Messe (Niemcy) i The New Zealand International Festival of the Arts.