Galeria Dworzec Zachodni
Galeria Dworzec Zachodni to nowoczesna przestrzeń wystawiennicza, która powstała w październiku 2012 roku przy okazji rozbudowy i modernizacji Akademickiego Centrum Kultury i Sztuki „Od Nowa”.
Galeria promuje sztukę współczesną w rozmaitych jej przejawach: od form tradycyjnych po performance, instalacje, obiekty przestrzenne oraz videoart. Współpracuje zarówno z artystami młodego i średniegopokolenia, ze studentami oraz profesorami Akademii Sztuk Pięknych z całej Polski.
Nazwa Galerii nie jest przypadkowa wiąże się z historią tego miejsca – niegdyś istniał tu dworzec kolejowy. 
Pierwszy wernisaż w Galerii Dworzec Zachodni był dla „Od Nowy” szczególnie ważny – było to wydarzenie artystyczne, historyczne i symboliczne zarazem. Działalność Galerii zainaugurował wernisaż wystawy malarstwa profesora Stefana Kościeleckiego, pierwszego szefa klubu „Od Nowa”. Stąd jego udział w zapoczątkowaniu kolejnego rozdziału w długoletniej historii działalności klubu. 

FACEBOOK
Dworzec Zachodni
21 lutego – 25 marca 
Wystawa archiwalnych plakatów jazzowych ze zbiorów Biblioteki Uniwersyteckiej w Toruniu.
Tegorocznemu festiwalowi jazzowemu w Od Nowie towarzyszyć będzie wystawa polskich plakatów jazzowych z ponad 10-tysięcznej kolekcji plakatów Zbiorów Graficznych Biblioteki UMK w Toruniu. Spośród zbioru plakatów o różnorodnej tematyce z okresu od lat powojennych do końca XX wieku, pokażemy jazzowe, z lat 70. i 80. doskonale reprezentujące tzw. „szkołę plakatu polskiego” tamtego okresu. Będzie można obejrzeć prace znakomitych polskich twórców: Eugeniusza Get – Stankiewicza, Jana Młodożeńca, Rafała Olbińskiego, Jana Sawki i Waldemara Świerzego, przedstawiające legendarne postacie oraz ilustrujące najważniejsze wydarzenia jazzowe.