Galeria Dworzec Zachodni
Galeria Dworzec Zachodni to nowoczesna przestrzeń wystawiennicza, która powstała w październiku 2012 roku przy okazji rozbudowy i modernizacji Akademickiego Centrum Kultury i Sztuki „Od Nowa”.
Galeria promuje sztukę współczesną w rozmaitych jej przejawach: od form tradycyjnych po performance, instalacje, obiekty przestrzenne oraz videoart. Współpracuje zarówno z artystami młodego i średniegopokolenia, ze studentami oraz profesorami Akademii Sztuk Pięknych z całej Polski.
Nazwa Galerii nie jest przypadkowa wiąże się z historią tego miejsca – niegdyś istniał tu dworzec kolejowy. 
Pierwszy wernisaż w Galerii Dworzec Zachodni był dla „Od Nowy” szczególnie ważny – było to wydarzenie artystyczne, historyczne i symboliczne zarazem. Działalność Galerii zainaugurował wernisaż wystawy malarstwa profesora Stefana Kościeleckiego, pierwszego szefa klubu „Od Nowa”. Stąd jego udział w zapoczątkowaniu kolejnego rozdziału w długoletniej historii działalności klubu. 

FACEBOOK
Dworzec Zachodni
9.10.2019r. godz. 17:00
Wernisaż wystawy studentów kierunków artystycznych Wydziału Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu pt. „Wizytówka”.
Doroczna wystawa „Wizytówka” odbywa się po raz piąty w Galerii Dworzec Zachodni. Jest nie tylko podsumowaniem roku działalności wydziału, ale i uroczystością wręczenia nagród dydaktycznych wyróżnionym studentom. Daje możliwość zapoznania się ze specyfiką Wydziału Sztuk Pięknych, jego różnorodnością. Na wystawie znajdziemy odmienne sposoby myślenia o sztuce i otaczającej rzeczywistości, różne strategie artystyczne i projektowe zrealizowane na kierunkach: Grafika, Malarstwo, Edukacja Artystyczna, Sztuka Mediów i Edukacja Wizualna, Architektura Wnętrz.

wystawa potrwa do 4 listopada.
Dworzec Zachodni
9.11.2019r. godz. 18:00
Konsumpcja i materializm mają zastąpić wrażliwość i rozwój. Bezwzględna walka o dominację tworzy wypaczonego człowieka, który zanika w bezkształtnej masie zbiorowości, traci poczucie szczęścia, celu i swojego indywidualizmu. Kultura jaką wypracowaliśmy to kultura upadku, śmieci, mass mediów i natłoku informacji. Obraz, dźwięk oraz tekst stworzą radykalną przestrzeń kontemplacji nad zagrożonym światem i istotą ludzką. Podczas otwarcia wystawy odbędzie się również specjalny przygotowany performacne.

Łukasz Wodyński
Polski artysta wizualny, performer, ilustrator.
W swojej pracy wykorzystuje klasyczne techniki rysunkowe i malarskie oraz techniki multimedialne. Jego twórczość skupia się wokół człowieka i jego egzystencji. W 2005 r. obronił dyplom Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Bydgoszczy na kierunku grafiki. W 2010 r. obronił z wyróżnieniem dyplom z malarstwa w pracowni prof. Piotra Klugowskiego na Wydziale Sztuk Pięknych UMK w Toruniu. Jego prace były prezentowane min. w CENTRUM SZTUKI WSPÓŁCZESNEJ w Toruniu, CENTRUM SZTUKI WSPÓŁCZESNEJ ZAMEK UJAZDOWSKI, CK TEATR w Grudziądzu, Galeria Zadra w Warszawie, METRO: AURA LIEU A w Paryżu, ANAGMA GALLERY w Walencji i wielu innych.
www.wodynski.com.pl