Galeria Dworzec Zachodni
Galeria Dworzec Zachodni to nowoczesna przestrzeń wystawiennicza, która powstała w październiku 2012 roku przy okazji rozbudowy i modernizacji Akademickiego Centrum Kultury i Sztuki „Od Nowa”.
Galeria promuje sztukę współczesną w rozmaitych jej przejawach: od form tradycyjnych po performance, instalacje, obiekty przestrzenne oraz videoart. Współpracuje zarówno z artystami młodego i średniegopokolenia, ze studentami oraz profesorami Akademii Sztuk Pięknych z całej Polski.
Nazwa Galerii nie jest przypadkowa wiąże się z historią tego miejsca – niegdyś istniał tu dworzec kolejowy. 
Pierwszy wernisaż w Galerii Dworzec Zachodni był dla „Od Nowy” szczególnie ważny – było to wydarzenie artystyczne, historyczne i symboliczne zarazem. Działalność Galerii zainaugurował wernisaż wystawy malarstwa profesora Stefana Kościeleckiego, pierwszego szefa klubu „Od Nowa”. Stąd jego udział w zapoczątkowaniu kolejnego rozdziału w długoletniej historii działalności klubu. 

FACEBOOK
Dworzec Zachodni
21 czerwca, godz. 19:00
 Doroczna wystawa „Wizytówka” odbywa się po raz trzeci w czerwcu na zakończenie roku akademickiego i zapowiada szereg wystaw prac studenckich zrealizowanych w roku akademickim 2017/20178, które będzie można oglądać w poszczególnych zakładach Wydziału Sztuk Pięknych. Ekspozycja w Galerii Dworzec Zachodni jest nie tylko podsumowaniem roku działalności wydziału ale i uroczystością wręczenia nagród dydaktycznych wyróżnionym studentom. Daje możliwość zapoznania się ze specyfiką Wydziału Sztuk Pięknych, jego różnorodnością. Na wystawie znajdziemy odmienne sposoby myślenia o sztuce i otaczającej rzeczywistości, różne strategie artystyczne i projektowe zrealizowane na kierunkach: Grafika, Malarstwo, Rzeźba, Edukacja Artystyczna, Sztuka Mediów i Edukacja Wizualna, Architektura Wnętrz oraz Konserwacja i Restauracja Dzieł Sztuki.