Galeria Dworzec Zachodni
Galeria Dworzec Zachodni to nowoczesna przestrzeń wystawiennicza, która powstała w październiku 2012 roku przy okazji rozbudowy i modernizacji Akademickiego Centrum Kultury i Sztuki „Od Nowa”.
Galeria promuje sztukę współczesną w rozmaitych jej przejawach: od form tradycyjnych po performance, instalacje, obiekty przestrzenne oraz videoart. Współpracuje zarówno z artystami młodego i średniegopokolenia, ze studentami oraz profesorami Akademii Sztuk Pięknych z całej Polski.
Nazwa Galerii nie jest przypadkowa wiąże się z historią tego miejsca – niegdyś istniał tu dworzec kolejowy. 
Pierwszy wernisaż w Galerii Dworzec Zachodni był dla „Od Nowy” szczególnie ważny – było to wydarzenie artystyczne, historyczne i symboliczne zarazem. Działalność Galerii zainaugurował wernisaż wystawy malarstwa profesora Stefana Kościeleckiego, pierwszego szefa klubu „Od Nowa”. Stąd jego udział w zapoczątkowaniu kolejnego rozdziału w długoletniej historii działalności klubu. 

FACEBOOK
Dworzec Zachodni
14 maja, godz. 20:00
Na wystawę składa się kilkanaście obrazów Tomasza Cebo. To właśnie malarstwo stało się w ostatnim czasie główną formą artystycznej wypowiedzi Tomka. Jak sam twierdzi „najłatwiej mu się schować w malarstwie”. W swojej twórczości nawiązuje do prymitywizmu Jeana Michela Basquita, surrealizmu Salwadora Dalego i ekspresji Jacksona Pollocka. Z dużym rozmachem łączy świat zabaw z dzieciństwa z skomplikowaną naturą ludzi dorosłych.
Tomasz Cebo – Animator kultury, artysta muzyk, performer, konferansjer i malarz. Absolwent (2005 r.) ASP w Poznaniu na kierunku malarstwo. Podczas studiów wyróżniony kilkakrotnie m.in., stypendium naukowym ASP, Marszałka Województwa Wielkopolskiego oraz stypendium Prezydenta Miasta Torunia. Porusza się w obszarach audio instalacji wykorzystując możliwości własnego głosu. Dotyka problemów czasoprzestrzeni w kontekście dźwięku jako ruchu powietrza, który umożliwia mu komunikację. Wykorzystując instrumentarium elektroniczne, tworzy swoistego rodzaju spektakle dźwiękowe, zaprzeczając tym samym konwencji „zwrotka refren”. Cieszy się dużym uznaniem w środowiskach alternatywnych i niezależnych. Prowokuje i intryguje co udowodnił swym udziałem w komercyjnym telewizyjnym show Must Be The Music, gdzie zaszedł aż do półfinału. Kora Jackowska uznała go za Eltona John’a XXI wieku. Tym samym zyskał popularność w całym kraju i nie tylko. Jak sam twierdzi „postawił kolejny filar na którym stanie most pomiędzy światem komercji a tym niezależnym”. Współtworzył projekt realizatorsko-producencki z Łukaszem Milewskim NRD RECORDS, współtworzył duet trip-hopowy z Mają Koman. Współtworzył interdyscyplinarny projekt INSTYTUT B61 ( gdzie współpracował m.in. z Katarzyną Groniec, Mariuszem Lubomskim, Braćmi Wagleskimi Fiszem I Emade Organkiem). Współtworzył wraz z dziećmi zespół muzyczny Gang Ma Styla, którego był reżyserem i założycielem. Prowadzi szereg warsztatów edukacyjnych z obszarów dźwiękowo-głosowych, wprowadza pojęcie logopedii artystycznej. Aktualnie najwięcej czasu pochłania mu malarstwo, które stało się główną formą wypowiedzi.
Dworzec Zachodni
25 maja, godz. 16:00
Wernisaż wystawy rysunku Angeli Brisnovali „Akty”.
Rysunki powstały zimą roku 2015 oraz 2016 w Nowym Jorku, gdzie Angela Brisnovali mieszkała i studiowała. W Pratt Institute Brooklyn New York zrobiła licencjat z malarstwa i historii sztuki a następnie uzyskała tytuł magistra sztuki na interdyscyplinarnym wydziale mediów w Hunter Collage Uniwesytetu w Nowym Jorku. Zanim zamieszkała na wyspie Syros (Grecja) prace swoje prezentowała na licznych wystawach. Obecnie na Uniwersytecie Egejskim w Szkole Nauk Ścisłych na Wydziale Projektowania Produktów i Systemów (Product & Systems Design) prowadzi zajęcia z rysunku, zastosowania koloru, sztuki 3d/designu oraz sztuki opartej na czasie (time based art.) W Nowym Jorku Angela otrzymała stypendium w ramach programu Muzeum Sztuk Pięknych Whitney Museum of Art oraz stypendium badawcze na Uniwersytecie Colambia. Ostatnio uzyskała także stypendium dydaktyczne w Cali w Kolumbii za seminaria i warsztaty poświęcone sztuce w pedagogice (jesień 2017). Angela intensywnie podróżuje poszukując materiałów fotograficznych stanowiących inspirację w jej malarstwie krajobrazowym – wiąże się to z jej miłością do natury oraz świadomością wyzwań ekologicznych. Swoje poszukiwania artystyczne częściowo realizuje także w oparciu o analizę sylwetki człowieka. W wystawianych pracach w Galerii Dworzec Zachodn , artystka ukazuje w jaki sposób emocje człowieka znajdują swoje odbicie w jego Ciele. W ostatnich rysunkach eksperymentuje z różnymi środkami wyrazu, takimi jak kolor, skala, medium. Cały cykl prac zgłębia przemożny wpływ jaki emocje oraz pozycja ciała wywierają na sytuację, w której znajdzie się człowiek.