Kult Ciała z muzyką na żywo zespołu Czerwie

Kult Ciała z muzyką na żywo zespołu Czerwie

7.10.2019

19:00

Gagarina 37a, Toruń

12 zł – studenci i absolwenci z Kartą Absolwenta UMK
14 zł – pozostałe osoby

Rezerwacja biletów aktywna jest do północy poprzedzającej dzień seansu. Ilość biletów w puli do rezerwacji jest ograniczona, jednak nie jest jednoznaczna z tym, że nie można biletów nabyć osobiście  w kasie/recepcji klubu. W takiej sytuacji mogły się skończyć jedynie bilety z rezerwacji, a nie bilety ogólnie dostępne w sprzedaży.
“Kult ciała” reż. M.Waszyński wyst. Eugeniusz Bodo, 1929. – pokaz filmu z muzyką na żywo w wykonaniu zespołu CZERWIE.

Czesław jest rzeźbiarzem. Poszukuje modelu do swej rzeźby “Nowa Wenus”. Poznaje piękną Hankę. Uważa ją za idealny model i skłania do pozowania. Wkrótce zakochuje się w niej, a ona w nim, miłością gwałtowną, niezrównaną… Pewnego dnia jego przyjaciel baron Stumberg przedstawia mu Hankę jako swoją narzeczoną. Zrozpaczony Czesław szuka zapomnienia w
alkoholu. Kiedy Stumberg dowiaduje się o ich miłości, postanawia wyjechać z Hanką, by zapomniała o Czesławie. Odbywają podróż po Europie. Boże Narodzenie spędzają na Riwierze. Hanka wyznaje Stumbergowi, że nie może zapomnieć Czesława, który tymczasem stacza się coraz niżej, choć jego wystawiona w Zachęcie rzeźba zostaje nagrodzona i uznana za arcydzieło.
Nikt nie rozpoznaje w obdartym, zarośniętym mężczyźnie jej autora… Kiedy Czesław idzie do swojego atelier, zastaje w nim Hankę, czekającą na niego z utęsknieniem i miłością.

Ta polsko-austriacka koprodukcja realizowana m. in. w Warszawie, Budapeszcie i Wiedniu zyskała międzynarodowe uznanie, zdobywając *Złoty**Medal na festiwalu filmowym w Nicei*. Film został odnaleziony w Królewskim Archiwum Filmowym w Brukseli.